Volejte zdarma 800 990 100, Po-pá 8:00-16:00

0

Oblíbené produkty:

0
Košík

0

0,00

Nakupte ještě za {0} bez DPH a získáte {1} ZDARMA!
Menu

Vstupte do nového roku ekologicky

Datum: 11.1. 2023

Vstoupit do nového roku s rozhodnutím zaměřit se více na ekologii je rozhodně skvělý nápad. A není to ani tak složité. Máme pro Vás pár jednoduchých rad, které ve své firmě můžete začít praktikovat téměř ihned.Správná velikost obalu


Malé produkty zaslané v příliš velké krabici znamenají zbytečnou zátěž pro životní prostředí. To si mimochodem uvědomuje i Evropská Unie, která  ve směrnici o obalech a odpadech z obalů do budoucna definuje, kolik volného prostoru v krabici může být. Příliš velký obal je však chybou nejen z pohledu ekologie. Je to neefektivní hned z několika důvodů: 

  • k fixaci zboží ve velké krabici je potřeba využít mnohem více výplňového materiálu = plýtvání materiálem = větší uhlíková stopa
  • velká krabice zbytečně zabírá prostor u přepravce = do nákladního prostoru se vejde méně zásilek = více naježděných km = větší uhlíková stopa
  • velký rozměr zásilky = větší náklady na přepravu
  • příliš velký obal vyvolá také špatný dojem u zákazníka = riziko ztráty zákazníka a špatné recenze

Investice do těch správných obalů se vyplatí. Zásobte své expediční pracoviště krabicemi různých velikostí, nebo vyzkoušejte krabice s nastavitelnou výškou. Díky správné volbě obalů navíc minimalizujete rizika poškození zasílaného zboží a tak předcházíte dalším zbytečným nákladům, např. na reklamaci.Obaly vyrobené z recyklátů, recyklace a upcykling

Recyklace má smysl. Věděli jste, že více než 90 % všech obalových materiálů na našem e-shopu je vyrobena z recyklátů? Jedná se nejen o většinu kartonových produktů, ale také u některých plastových obalů má recyklát významný podíl na složení materiálu. Tyto produkty je  možné také znovu recyklovat. Doporučujeme však tento proces Vašim koncovým zákazníkům co nejvíce usnadnit. Začít můžete zcela jednoduše a to tím, že:


Omezíte používání lepicí pásky

Lepidlo obsažené jak v plastových, tak v papírových lepicích páskách může výrazně zkomplikovat samotný proces recyklace. Kvůli příliš velkému množství lepidla může dojít k poškození stroje či znehodnocení výsledného recyklátu. Doporučujeme proto používat co nejmenší množství lepicí pásky, nebo používat krabice se samolepicím proužkem a samosvorným či obálkovým dnem, u kterých lepicí pásku vůbec nepotřebujete. Skvělé jsou také krabice se zámečky, u kterých je potřeba jen velmi malé množství lepicí pásky. Pokud už ale balíte do klasických klopových krabic a lepicí pásku používáte, doporučujeme využívat spíše papírovou lepicí pásku, a to s kvalitním lepidlem, jako je např. Solvent. Díky kvalitnímu lepidlu bude páska na krabici hezky držet a můžete jí tak využít mnohem menší množství, než u průměrných lepicích pásek, což konečný proces recyklace výrazně zefektivní.Použijete takové obalové materiály, které lze snadno roztřídit

Papírová obálka s bublinkovým sáčkem uvnitř se bude Vašim zákazníkům recyklovat mnohem jednodušeji, než třeba klasická bublinková obálka, u které je nutné složitě plastovou bublinkovou fólii oddělit od papírové části obálky.

Dalším příkladem je tzv. jednodruhové balení. Kartonovou krabicí, která je opatřena jen malým množstvím papírové lepicí pásky spolu s fixačním materiálem na bázi papíru nebo kartonu (papírové výplně, kartonová stříž, Sizzlepak) Vašim zákazníkům třídění rovněž usnadníte.


Upcykling, aneb modrým kontejnerem to končit nemusí. Dejte balicím materiálům druhou šanci

V kontejnerech často končí krabice, které svému účelu posloužily jen krátce a nejeví žádné známky zkázy ani poškození. Jejich odvoz a následná recyklace pak vyvolá  další zbytečnou uhlíkovou stopu. 

Využívejte proto balicí materiály, ve kterých Vám přišel např. výrobní materiál, místo toho, abyste je rovnou vyhazovali. Můžete je znovu použít pro balení Vašeho zboží, nebo z nich můžete svépomocí či prostřednictvím jiných firem nechat vyrobit kartonovou stříž či jiný výplňový materiál. 

Použitým krabicím a obalovým materiálům můžete nový život vdechnout také jinak. Věnujete je na místa, kde je rádi znovu využijí, prostřednictvím webu kamsnim.cz. Na webu snadno vyhledáte místa či firmy ve Vašem okolí, které jsou ochotny od Vás použité obalové materiály převzít a dále je využívat.

Některé obalové materiály mohou být dále využity i kreativním způsobem. Věnujte je výtvarnému kroužku, či základní škole. Samozřejmě však až po předchozí domluvě. :)A co odpad ve firmě? Třídíte?

Ekologické smýšlení ve firmě můžete promítnout nejen do balení zboží, ale také do zacházení s odpadem. Třídíte vy a Vaši kolegové odpad na pracovišti?

Pokud ano, tleskáme Vám. Pokud ne, je nejvyšší čas s tím začít. Usnadněte si třídění s pomocí různě barevných pytlů na odpadDěkujeme, že Vám na ekologickém balení a třídění odpadu záleží. Společně můžeme těmito zdánlivě malými krůčky pomoci k velkým změnám k lepšímu.


Seznam produktů

Heureka Paketo.cz na Firmy.cz Ceska kavlita Platebni brana Asociace pro elektronickou komerci Shoptet partner

800 990 100Volejte zdarma, Po-pá 8:00-16:00

Dolní Jasenka 279
75501 Vsetín

Akce a novinky e-mailemSleva 10 % na první nákup při odběru novinek.

Editace, odhlášení

Copyright © 2022 Paketo s.r.o. , Všechna práva vyhrazena.