Volejte zdarma 800 990 100, Po-pá 8:00-16:00

0

Oblíbené produkty:

0
Košík

0

0,00

Nakupte ještě za {0} bez DPH a získáte {1} ZDARMA!
Menu

Stěhování s hladkým průběhem? Tajemství se skrývá v kvalitní přípravě

Brzy se máte stěhovat do nového a už teď hrůzou nemůžete zamhouřit oka při představě, čím si budete muset projít? Pokud se vám hlavou honí podobné myšlenky, pak vězte, že klíčem k zvládnutí celého stěhovacího procesu je dobrá organizace práce a dostatečný časový předstih. Stěhování berte jako příležitost k takové malé inventuře ve vašem životě a dobře se na něj připravte provedením několika jednoduchých kroků.
 
 
 
Stěhování patří mezi důležité životní milníky a bývá spojené se spoustou starostí. V mysli většiny těch, které mění své působiště, je spojeno se stresem a zmatky. Jde to však i bez nich, pokud v přípravné fázi zajistíte několik důležitých bodů, jež vám se samotnou realizací stěhovacích plánů pomohou nebo vám ušetří spousty práce. Základní pravidlo číslo jedna je nenechávat stěhovací proces na poslední chvíli, tedy pár dní předtím, než máte naplánováno opustit staré živobytí. S přípravou začněte alespoň s měsíčním předstihem a vše si rozplánujte.
 
Příprava na stěhovací manévry
 
Jedna z prvních otázek, kterou je třeba vyřešit, je, zda se budete stěhovat svépomocí, nebo si zaplatíte profesionální stěhováky. Ať už se rozhodnete jakkoli, je nutné řešit to s předstihem. Bude třeba poprosit několik přátel či příbuzných, s nimiž může být obtížné ladit společný vyhovující termín. Ze dne na den vám nebude nikdo k dispozici, stejně jako stěhovací firma se musí rezervovat minimálně s dvoutýdenním předstihem. Stěhovací firmy jsou schopné zajistit dodávku, fyzické přemisťování majetku je pro ně hračka a mohou pomoci také s demontáží nábytku. Pokud ke stěhování využijete auto, zajistěte si volný příjezd a parkování co nejblíže ke vchodu.
 
Bytelné stěhovací krabice
 
V přípravné fázi je také třeba zajistit dostatek bytelných a kvalitních stěhovacích krabic, tašek nebo přenosných boxů. Objednejte vícero velikostí a druhů provedení. Nezapomeňte přitom na výplňové materiály, proložky a bublinkové folie, aby vaše cennosti a křehčí osobní věci nepřišly k úhoně. Krabice za velmi dobrou cenu pořídíte na našem e-shopu Paketo.cz. Jsou vyrobeny z odolné 3- nebo 5vrstvé vlnité lepenky a mají zpevněné stěny i dno. Pokud stěhujete nábytek, jako jsou komody nebo skříně, nezapomeňte na ochranu jejich hran a rohů.  Jejich prázdný obsah můžete navíc využít pro přesunutí polštářů, dek a jiných textilií. Tato drobná vychytávka vám vyšetří stěhovací krabice pro přesun jiných věcí.
 
Propracovaný systém ukládání
 
Předem si také promyslete systém vystěhovávání obsahu skříní, polic a komod a jejich následné ukládání do krabic. Až budete stát v novém, nezabydleném bytě, ušetříte si frustraci z toho, že jste v obležení hromady krabic, o nichž nemáte páru, co ukrývají. Krabice plňte vždy obsahem z konkrétních místností a následně si je označujte barevnými štítky, popisky nebo si vymyslete vlastní kódy pro šifrování jejich útrob. Při vybalování si tak ušetříte mnoho nervů a energie.
 
Pryč s harampádím
 
Místo bezmyšlenkovitého přesouvání obsahu skříní rovnou do krabice věnujte čas krátkému zamyšlení nad tím, co vlastně do krabice balíte, zda to ještě využijete, nebo zdá se náhodou nejedná o starý, dosloužilý nebo přebytečný kousek. Tímto způsobem se můžete zbavit velkého množství nepotřebných věcí, které vám v novém bytě budou jen zabírat místo. Odpusťte si nostalgickou chvilku nad oblečením, které vám je už nějaký ten pátek malé, stejně nemilosrdně se zbavte plyšáků a dalších lapačů prachu.

Seznam produktů

Heureka Paketo.cz na Firmy.cz Ceska kavlita Platebni brana Asociace pro elektronickou komerci Shoptet partner

800 990 100Volejte zdarma, Po-pá 8:00-16:00

Dolní Jasenka 279
75501 Vsetín

Akce a novinky e-mailemSleva 10 % na první nákup při odběru novinek.

Editace, odhlášení

Copyright © 2022 Paketo s.r.o. , Všechna práva vyhrazena.