Volejte zdarma 800 990 100, Po-pá 8:00-16:00

0

Oblíbené produkty:

0
Košík

0

0,00

Nakupte ještě za {0} bez DPH a získáte {1} ZDARMA!
Menu

Na co si dát pozor při balení zásilek?

Sezóna se blíží. Předvánoční shon a chaos bude brzy v plném proudu. Připravte svůj e-shop dobře a včas. V tomto článku Vám poradíme, jak výběrem správného obalu předejít zbytečným komplikacím. 

 

To, v jakém obalu pošlete svým zákazníkům jejich objednávku může ovlivnit mnohé. Pojďme se podívat, jaké obalové materiály Vám mohou pomoci snižovat zbytečné náklady a jak se vyhnout chybám, které by mohly mít špatný vliv na reputaci Vašeho e-shopu nebo na počty reklamací.


Pozor na malé objednávky v příliš velkých krabicích

Už jste někdy obdrželi objednané zboží v 5x větší krabici? Vzpomeňte si, jaký pocit to ve Vás vyvolalo. Zřejmě jste si při nejmenším ťukali na čelo nebo kroutili hlavou nad tím, kdo mohl tak malé produkty zabalit do tak velké krabice. Tzv. "over-packing" je bohužel poměrně častou chybou českých i slovenských e-shopů. Dejte si pozor, abyste vy, nebo Vaši skladníci nedělali podobnou chybu. Ve snaze expedovat co nejvíce objednávek v co nejkratším čase nehledě na padnoucí obal, můžete způsobit více škody než užitku. Zvolte pro své zásilky správnou velikost obalu. Můžete tak ušetřit náklady za přepravu i za výplňový materiál. Předejdete také riziku poškození, které je v případě nepadnoucího obalu výrazně vyšší. A navíc nebudete před svými zákazníky vypadat hloupě a neekologicky.Jak na to? Buďto se můžete zásobit klasickými krabicemi v mnoha velikostních variantách a při balení vždy vybírat vhodnou velikost krabice, což je vhodný způsob, obzvláště, pokud máte např. menší e-shop s nižším množstvím objednávek za den. O prostory ve skladu se však nemusíte obávat. Rádi se s Vámi domluvíme na spolupráci v podobě pravidelných objednávek, kdy díky dodávkám Just-in-time, Vám příliš velká zásoba krabic nebude ve Vašich prostorách překážet. Výhodou této spolupráce je také náš slevový program pro pravidelné zákazníky.


Další možností, jak na to, je koupě speciálních krabic s nastavitelnou výškou. Uzpůsobit výšku krabice velikosti jejího obsahu tak můžete snadno díky předem připraveným ohybům.


TIP: Na našem e-shopu snadno narazíte na krabice se samosvorným dnem a dalšími konstrukčními vychytávkami. Jejich skládání Vám ušetří spoustu času a tak Vám vznikne více prostoru třeba pro správnou volbu velikosti krabice. Najdete je označeny štítkem "Extra rychlé balení"


Navíc díky optimální volbě zásilkových obalů můžete ušetřit za poštovné. Produkty, které bezpečně zabalíte do krabic splňujících konkrétní vnější rozměry můžete zasílat levněji, např. jako Doporučené psaní, nebo přes Z-box od Zásilkovny.
Pozor na těžké produkty v příliš měkkých krabicích

Zákazníci v dnešní době již moc dobře vědí, že balíček, který jeví známky poškození, by od přepravce rozhodně neměli převzít. V takovém případě pak vznikají zbytečné náklady i starosti. Jak ale poškození balíku předejít? Dbejte na dostatečně pevné a bytelné krabice podle charakteru zboží, které v nich hodláte přepravovat či skladovat.Klasické krabice z třívrstvé vlnité lepenky (3VL nebo také 3VVL) na větší, ale lehčí zásilky určitě postačí. Pokud však zasíláte produkty s větší hmotností, nebo posíláte produkty na velkou vzdálenost (např. do zahraničí nebo dokonce přes oceán), nebojte se použít pětivrstvou vlnitou lepenku. U těch nejtěžších produktů pak doporučujeme určitě zasílat v krabicích na paletě


Naopak velmi lehké produkty, které posíláte po několika málo kusech doporučujeme balit do obálek. Na měkké zboží, jako je např. oblečení, bohatě postačí recyklovatelné plastové obálky, nebo ekologičtější obálky papírové. Pro náchylnější, ale přesto menší produkty, jako např. drobná elektronika, doporučujeme obálky kartonové, které se svou pevností vyrovnají krabičkám a také je možné u nich přizpůsobit výšku balení. Stále velmi oblíbené jsou také obálky s bublinkovou fólií.Pozor na specifické produkty v nesprávných krabicích

Typickým příkladem je víno. Přepravní i dárkové krabice na lahve vína musí být vysoce pevné a disponovat mřížkou či jiným konstrukčním řešením, které zajistí, aby lahve v krabici pevně seděly a nemohly se navzájem dotýkat. Zásilkové krabice na víno jsou vyrobeny z vysoce pevné vlnité lepenky a disponují také extra vyztužením, které lahve ochrání i při nedbalé manipulaci se zásilkou.  Specifické jsou také kalendáře a knihy. Tyto produkty jsou častým Vánočním dárkem nejen v mnoha firmách, ale i domácnostech. Věděli jste ale, že existují speciální krabice na kalendáře nebo na knihy? Na našem e-shopu máme obě tyto kategorie v mnoha velikostech a tak je téměř jisté, že padnou jako ulité. Umožní Vám tak bezpečné zasílání a výrazně sníží riziko poškození tohoto poměrně náchylného zboží.


Dalšími příklady krabic na specifické produkty jsou krabice na tiskoviny nebo tubusy. Tyto krabice jsou určeny pro přepravu dokumentů, bloků či jiných papírových a tištěných materiálů od malých formátů A5, až po velké plakáty, které můžete srolované zasílat v tubusech.


Výběrem správného obalu ochráníte své produkty na cestě k Vašim zákazníkům a předejdete tak zbytečným reklamacím.Potřebujete s výběrem krabic poradit? Obraťte se na naše zákaznické centrum na tel. čísle 800 990 100 nebo na info@paketo.cz.
Heureka Paketo.cz na Firmy.cz Ceska kavlita Platebni brana Asociace pro elektronickou komerci Shoptet partner

800 990 100Volejte zdarma, Po-pá 8:00-16:00

Dolní Jasenka 279
75501 Vsetín

Akce a novinky e-mailemSleva 10 % na první nákup při odběru novinek.

Editace, odhlášení

Copyright © 2022 Paketo s.r.o. , Všechna práva vyhrazena.